Turbo Separator

TO NIE PRZYPADEK, ŻE TURBO SEPARATOR JEST ŚWIATOWYM LIDEREM URZĄDZEŃ DO SEPARACJI PRZETERMINOWANYCH PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH I WSZELKICH BIO-PRODUKTÓW OD OPAKOWAŃ.

Turbo Separator firmy Atritor to najbardziej wszechstronne urządzenie do separacji  opakowań od bio[produktów. Umożliwia odseparowywanie substancji ciekłych i stałych z wielu różnych rodzajów opakowań i pojemników. Dzięki połączeniu sił odśrodkowych, samoczynnie generowanego przepływu powietrza i działania mechanicznego, z opakowań można usunąć nawet 99% materiałów suchych lub ciekłych. Turbo Separator to idealne urządzenie do oddzielania od opakowań produktów jednoskładnikowych lub mieszanych, niezgodnych ze specyfikacją, przeterminowanych i nieprawidłowo oznakowanych, pochodzących z przemysłu spożywczego, supermarketów, a także bioodpadów pochodzenia kuchennego (np. ze zbiórki selektywnej) i gastronomicznego: pudełek, puszek, butelek metalowych i plastikowych, blistrów, worków i saszetek.

Zasada

Turbo Separator firmy Atritor wyposażony jest w wał o zmiennej prędkości, który posiada mocowane w różny sposób , w zależności od przerabianego produktu, łopatki. Wał obraca się powyżej szeregu przesiewaczy, z których każdy jest dostępny w różnych rozmiarach i o różnej konstrukcji (są wymienne), zaprojektowanych w celu uzyskania optymalnej wydajności w odseparowywaniu produktów.

Turbo Separator na wideo poniżej