BIOKOMPO – Twój ekspert w zakresie kompostowania odpadów

Wspieramy lokalne władze i prywatnych przedsiębiorców w odzyskiwaniu odpadów organicznych, by lepiej chronić środowisko naturalne.

Firma BIOKOMPO, założona w 2014 roku przez francuską grupę HANTSCH, opiera się na jej bogatym doświadczeniu w kompostowaniu i odzyskiwaniu bioodpadów. Od początku swojego istnienia Grupa Hantsch ukończyła już ponad 150 obiektów we Francji i w całej Europie. Jako partner dla lokalnych władz i prywatnych podmiotów zarządzających odpadami, BIOKOMPO oferuje sprzęt i dedykowane rozwiązania technologiczne, które ewoluują wraz z potrzebami naszych klientów.

Koncentrujemy się na dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla osadów ściekowych, bioodpadów, odpadów komunalnych i odpadów pofermentacyjnych, co zaowocowało ukończeniem już dziesięciu obiektów w Polsce. Nasze doświadczenie pozwala nam opracowywać wysokiej jakości procesy kompostowania i odzyskiwania bio odpadów, uwzględniające odpowiednie rozwiązania w zakresie izolacji i zapobiegania rozpowszechnaniu się odorantów. Nasze projekty dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta, zawsze dbając o zrównoważony sposób funkcjonowania obiektów, które wyposażamy.

Nasza misja

BIOKOMPO opracowuje i rozwija innowacyjne technologie,
pomagając klientom nadążyć za rosnącą ilością odpadów bio.

Z każdym rokiem ilość produkowanych w Polsce odpadów komunalnych rośnie nieubłaganie. Jedynie niewielka część tych odpadów jest poddawana procesom recyklingu. W BIOKOMPO wierzymy, że efektywniejsza i bardziej ekologiczna gospodarka odpadami jest możliwa.

Dzięki innowacyjnym technologiom i nowoczesnemu sprzętowi usprawnisz proces zarządzania odpadami bio i kompostowania w swojej gminie czy firmie – i pomożesz zredukować ilość odpadów!

Usuwanie opakowań

Depakowanie oddziela materiały opakowaniowe od odpadów organicznych w celu odzyskania cennych surowców.

Biostabilizacja
i biosuszenie

 Facylitacja procesu rozkładu materii organicznej pozwala chronić środowisko przed niepotrzebnymi emisjami i odzyskiwać energię. 

Kompostowanie

Pozwala uniknąć składowania odpadów na składowiskach,
przekształcając je w materię bogatą w składniki odżywcze, którą można wykorzystać jako nawóz.

Nasze doświadczenie

W BIOKOMPO opracowujemy innowacyjne rozwiązania,
które umożliwiają sprawne
i ekologiczne zarządzanie odpadami.

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych ekspertów, którzy starannie przeanalizują Twoją sytuację, aby dobrać najodpowiedniejsze rozwiązania technologiczne. Zaufaj nam, a pomożemy Ci osiągnąć cele związane z odzyskiwaniem i przetwarzaniem odpadów organicznych. Gwarantujemy kompleksowe, profesjonalne wsparcie i innowacyjne podejście do odzyskiwania i kompostowania odpadów bio.

0

lat doświadczenia

0

projektów zrealizowanych
w Polsce

0

partnerów

W kilku krokach zapewniamy specjalistyczne rozwiązania dla prostego i skutecznego kompostowania:

Audyt

Analiza i ocena Twojego obiektu przez eksperta technicznego, mająca na celu modernizację i optymalizację istniejących rozwiązań, podniesienie jakości uzyskiwanego kompostu, redukcję nieprzyjemnych zapachów, a nawet zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w obiekcie.

Szkolenie

Przekazanie Twoim pracownikom wiedzy operacyjnej o naszej technologii w celu optymalizacji procesu i zapewnienia zrównoważonego działania obiektu.

Pilotaż

Nasz ekspert może zostać zatrudniony także do przeprowadzenia testów na określonych typach produktów, w celu optymalizacji projektu przyszłej instalacji i określenia odpowiednich parametrów przetwarzania odpadów dla Twojego obiektu.

Certyfikacja

Nasze technologie pozwalają na uzyskanie kompostu, który spełnia wszystkie obowiązujące normy, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie certyfikatów.

Nasz zespół

Nasi specjaliści ds. zarządzania odpadami dobiorą dla Twojego obiektu
najlepsze techniki i technologie kompostowania.  

Grzegorz Falkus
tel: + 48733090210
g.falkus@biokompo.pl